شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

کسب درآمد دانشجویی
شناسه پست: 10333
بازدید: 275

6 روش کسب درآمد در دوران دانشجویی

سلام به دوستان دانشجوی عزیز!

کسب درآمد در دوران دانشجویی برای بسیاری از دانشجویان یک چالش بزرگ است. با توجه به محدودیت‌های مالی و زمانی، پیدا کردن کار مناسب و سودآور برای بسیاری از دانشجویان بسیار مهم است. در این مقاله پلتفرم دانشجویی موبوک، به بررسی راه‌های کسب درامد در دوران دانشجویی خواهیم پرداخت.

کسب درآمد دانشجویی
کسب درآمد دانشجویی

 

لیست کسب درآمد دانشجویی

1- کار در تمام وقت

کار در تمام وقت یکی از راه‌های مؤثر و معمول برای کسب درآمد در دوران دانشجویی است. با کار در شرکت‌ها و کارخانه‌ها، می توانید درآمد خوبی کسب کنید و همچنین تجربه کاری خود را افزایش دهید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا به صورت مستقل خودتان هزینه‌های زندگی خود را پرداخت کنید.

2- کار پاره وقت

کار پاره وقت نیز یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در دوران دانشجویی است. با کار در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و… می‌توانید به صورت پاره وقت درآمد خوبی کسب کنید. همچنین، این کار به شما اجازه می‌دهد تا زمان کافی برای تحصیل و یادگیری داشته باشید.

آموزشگاه‌ها و مراکز تفریحی به دنبال کارمندان برای شیفت های پاره وقت هستند. شما می‌تونید به عنوان معلم خصوصی یا مربی ورزش در این مکان‌ها کار کنید.


شاید دوست داشته باشید » جذابیت در دانشگاه!!!


3- فروش محصولات آنلاین

فروش محصولات آنلاین یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در دوران دانشجویی است. با ساختن یک فروشگاه آنلاین و فروش محصولات خود، می‌توانید به صورت مستقل درآمد خوبی کسب کنید. همچنین، با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید محصولات خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید.

4- تدریس خصوصی دانشجویی

تدریس خصوصی نیز یکی از راه‌های مؤثر برای کسب درآمد در دوران دانشجویی است. با تدریس دروسی که خودتان مسلط به آن هستید، می‌توانید به صورت پاره وقت درآمد خوبی کسب کنید. همچنین، با تدریس به دانش‌آموزان، مهارت‌های خود را در تدریس و ارتباط با دیگران بهبود بخشید.

شما میتوانید در سایت ها و شبکه های اجتماعی زیر تدریس خود را آاز کنید:

 1. ایسمینار (برای برگزاری کلاس های آنلاین)
 2. اینستاگرام و تلگرام (برای جذب دانشجو و شبکه سازی)

5- کار آنلاین

کار آنلاین نیز یکی از راه‌های کسب درآمد در دوران دانشجویی است. با کار در سایت‌های فریلنسینگ، می‌توانید پروژه‌های مختلف را انجام داده و درآمد خود را افزایش دهید. همچنین، با کار در سایت‌های فروشگاهی آنلاین، می‌توانید به صورت مستقل درآمد خوبی کسب کنید.

از جمله سایت های کاریابی و فریلنسینگ در ایران عبارتند از:

 1. پونیشا یک سایت کاریابی و انجام پروژه اس که به شما این امکان را میدهد که در حوزه هایی همچون برنامه نویسی،طراحی لوگو،گرافیک ،و…هر مهارتی که شما دارید پروژه دریافت کنید.
 2. کارلنسر به عنوان یک سایت فریلنسینگ امکان کسب درآمد از طریق دورکاری رو برای فریلنسرها فراهم کرده. همچنین برونسپاری پروژه‌های طراحی وب و برنامه نویسی، تولید محتوا، طراحی گرافیک، تایپ، ترجمه و بسیاری مهارت های دیگه هم از طریق کارلنسر امکان پذیره. اگر مایلید فریلنسر بشید و از طریق دورکاری کسب درآمد کنید یا با برونسپاری پروژه هاتون رو انجام بدید.
 3. انجام میدم
 4. پارس کُدرز

6- فروش کالاهای دست ساز

اگر شما یه خلاقیت خوب و مهارت در ساخت کالا های دستی دارید، می‌تونید اون رو به یک کسب و کار تبدیل کنید. برای فروش محصولات خودتون، می‌تونید از فضاهای آنلاین مثل «اینستاگرام» استفاده کنید.

از جمله محصولات دست ساز عبارتند از:

 1. دستبند های رایج
 2. گردنبند
 3. لباس های شیک
 4. عروسک
 5. کیف دستی
 6. تابلو های نقاشی

شاید دوست داشته باشید » 10روش مطالعه برای امتحانات!!!


 

در نهایت، برای کسب درآمد در دوران دانشجویی با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید به صورت مستقل درآمد خود را افزایش دهید و  هزینه‌های زندگی خود را پرداخت کنید. همچنین، با انجام این روش‌ها، می‌توانید مهارت‌های خود را در کار و تدریس بهبود بخشید.

نویسنده